Týdenní pobyty
Jak se nám líbilo na týdenních rekondičních pobytech
Fotoalbum                    Chlum u Třeboně srpen 2013  |   Střelské Hoštice červenec 2013

Rekondice ve Střelských Hošticích v červenci 2013

Na letošní první týdenní rekondiční pobyt jsme se v červenci sjeli do Střelských Hoštic, abychom zde v hezkém a klidném prostředí, na rozhraní dvou krajů, strávili velmi příjemný týden. Areál Školy v přírodě se nachází na pravém břehu řeky Otavy pod obcí Střelské Hoštice.

Jako každý rok tak i letos jsme byli velmi spokojeni s bezbariérovým ubytováním, velmi chutnou domácí stravou i poklidnou přátelskou atmosférou nejen všech účastníků, ale i celého rekreačního zařízení. Vzhledem k velmi teplému počasí jsme omezili výlety do krásné okolní přirody a téměř veškerý volný čas jsme trávili pod pergolou, opalováním a koupáním v přilehlé řece Otavě, která protéká na okraji areálu. Ti odvážnější si zpříjemňovali odpoledne projížďkou na lodičkách.

Na hezkých procházkách podél Otavy jsme se skoro pokaždé odměnili chutnou zmrzlinkou či chlazeným nápojem v přilehlém vodáckém kempu, kde jsme často sledovali vodáky sjíždět řeku. Někteří vyrazili i do Horažďovic do krytého bazénu, jiní zase navštívili Muzeum voroplavby ve Střelských Hošticích. Sportovní aktivity některých účastníků jako fotbálek, jízda na kole, či stolní tenis se musely konat vzhledem k teplému počasí hlavně brzy dopoledne nebo k večeru. Ale došlo i na karty, "člobrdo" a jiné společenské hry.

Velká část areálu je nově pokryta WI-FI připojením na internet a ti, co si přivezli s sebou notebooky, měli opravdu radost. Ve čtvrtek po večeři jsme využili i tábořiště v areálu a zorganizovali si posezení u táboráku s opečením buřtíků vyrobené místním uzenářem. Zásluhu na pěkném ohni měl Zdeněk, který naštípal dříví a připravil ohniště s posezením. Poděkování patří i ostatním, kteří zajišťovali přípravu občerstvení.

Po týdnu jsme se všichni rozjížděli ke svým domovům trochu zklamáni, že ten týden tak rychle uběhl, ale zároveň spokojeni, odpočinuti a s vidinou, že se zde opět za rok sejdeme.

Sepsala: Ing. Iva Veselá

Krajský Úřad Město Děčín Portál MPSV Konto Bariéry Liga vozíčkářů

Copyright © 2006 - Avaz, Dvořákova 1331/20, Děčín 2, tel: 412 527 572, e - mail: avaz.dc@seznam.cz

WebZdarma.cz