Přehled sportovních aktivit našich členů v roce 2012

Pravidelné sportovní turnaje

Asociace vozíčkářů a zdravotně i mentálně postižených AVAZ Děčín, pořádá na kuželně v SK ToRik Doksy v měsíci dubnu, květnu a někdy v listopadu turnaje v kuželkách a Národního sportovní pětiboj každoročně probíhá na sklonku měsíce září v RS Poslův Mlýn v Doksech. Jako další sportovní aktivitou je turnaj ve stolním tenise, který se hraje v herně děčínského SKST. Někteří hráči dosáhli výkonnost, která přesahuje hranice České republiky.

Podstatnou součástí sportovních dnů AVAZu, je především setkávání lidí s postižením, kteří se spolu mohou poměřit jako rovný s rovným a při sportu mnohdy dosáhnou výkonů, o nichž by sami nevěřili, že jich dosáhnout mohou.

Sportovní výsledky za rok
2014-15 | 2013 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | Starší ročníky |

Stolní tenis - Na národním turnaji AVAZu bodovali domácí

V sobotu dne 31. 3. se konal v herně děčínského SKST již 18. ročník turnaje ve stolním tenise lidí s postižením, který pořádala Asociace vozíčkářů a zdravotně i mentálně postižených v Děčíně pod záštitou Magistrátu města Děčína. V chladném počasí dorazilo na turnaj 20 účastníků z celé ČR, z nich 11 vozíčkářů.

Hrálo se ve dvou skupinách podle výkonnosti. Skupinu A vyhrál J. Štecha st. z Děčína, před Petrem Kumstátem z Jílového a Milanem Krejčím z Jesenice u Prahy.

Ve skupině B, ve které byli amatérští stolní tenisté převážně z Děčína, skončila na 1. místě Petra Kostková, která porazila všech šest svých soupeřů. Medailové příčky za ní pak obsadili Jiří Žalud a Míla Žaludová z Děčína.

Turnaj se odehrál ve velmi příjemné atmosféře. Hlavním důvodem k účasti sportovců je možnost setkání s přáteli. Sportem si lidé s postižením nejen protáhnou po zimě ztuhlé tělo, ale také osvěží mysl. Důkazem toho je, že každý rok se mezi námi objeví nějaký nový sportovní nadšenec, jemuž zdravotní postižení v touze po pohybu nezabrání. Také nás těší, že se na turnaj do Děčína i po letech vrací hráči, jejichž výkonnost dávno přesahuje hranice České republiky. Rádi však uvítáme všechny, kteří si chtějí zahrát, stačí se přihlásit u nás v AVAZu. Turnaj se konal za podpory Krajského Úřadu Ústí nad Labem, Magistrátu města Děčín a sponzorů.

Převzato z Děčínského deníku

Výsledky ve stolním tenise z 31. 3. 2012 - Děčín - SKST
A - Elite:
 1. Štecha Josef st., Děčín
 2. Kumstát Petr, Jílové u Děčína
 3. Krejčí Milan, Jesenice u Prahy
B - Nováčci:
 1. Kostková Petra, Děčín
 2. Žalud Jiří, Děčín
 3. Žaludová Míla, Děčín

Turnaje v kuželkách

Turnaje v kuželkách se vždy hrají na kuželně v areálu SK ToRik Doksy, do které se sjede hodně hráčů se svými doprovody z různých krajů ČR. Protože zde hrají lidé s různým druhem postižení, v zájmu objektivity, jsou sportovci rozděleni do 3 kategorií - ženy, muži vozíčkáři a muži chodící.

Všichni sportovci i se svými doprovody si v Doksech užívají dobrou náladu a kromě samotného sportování také příjemné procházky po okolí nebo na pláže k Máchovu jezeru. V odpoledních hodinách nám Pavel Musil přiblížil současnou nabídku společnosti CAR CLUB s.r.o. v Děčíně, kterou zastupuje. Jednalo se o výhodné nabídky a slevy na pořízení motorového vozidla a o výhodách karty Handy Card. Tato karta Vám umožní čerpat levněji PH, na téměř všech čerpacích stanicích v ČR a uplatnit slevy při nákupu zboží a služeb.

Po večeři je vyhlášení výsledků, při kterých dostane každý účastník věcnou cenu od našich sponzorů a následuje společenský večer. Málokterý člověk s postižením má možnost sportovat pravidelně a naši členové oceňují především možnost setkávání s přáteli s podobným osudem. Odměnou jim pak je dobrý pocit z vlastních schopností, ale také to, že každý závodník obdrží za své úsilí mnohdy zajímavou cenu.

Přehled výsledků z turnajů, které se hrály na kuželně v Doksech
21. 4. 2012 | 21. 10. 2012 |
Kuželky 21. 4. 2012 - Doksy - Hotel Kamýk
Ženy:
 1. Drábiková M., Plzeň, 236 b.
 2. Formánková V., Strupčice, 195 b.
 3. Turanská M., 181 b.
Muži - vozíčkáři:
 1. Bobek J., Kladno, 448 b.
 2. Musil P., Děčín 433 b.
 3. Špicl M., Most, 342 b.
Muži - chodící:
 1. Kumstát P., Jílové, 575 b.
 2. Holeček Z., Plzeň, 444 b.
 3. Štecha J. st., Děčín, 443 b.
Kuželky 21. 10. 2012 - Doksy - RS Poslův Mlýn
Ženy:
 1. Kostková Petra, Děčín, 288 b.
 2. Žaludová Míla., Děčín, 228 b.
 3. Michálková Ivana, Děčín, 165 b.
Muži - vozíčkáři:
 1. Bobek J., Kladno, 383 b.
 2. Švach Josef, Málkov, 354 b.
 3. Ducháč Jiří, Šluknov, 254 b.
Muži - chodící:
 1. Kumstát Petr., Děčín, 567 b.
 2. Roháček Jiří, 444 b.
 3. Holeček Z., Plzeň, 385 b.
Několik ukázek z turnaje v kuželkách
 •     

Národní sportovní pětiboj

Národního sportovního pětiboje se uskutečnil 14. - 16. září v RS Poslově Mlýně v Doksech. 22. ročníku se zúčastnilo okolo 35 účastníků včetně doprovodů z celé republiky. Sportovali jsme v hodu oštěpem, diskem, ve vrhu koulí, ve střelbě ze vzduchovky a v šipkách.

Pomocí atletické bonifikační tabulky jsou přiděleny body navíc za stupeň postižení, a tak mohou soutěžit všichni dohromady bez rozdílu postižení. Sportovní akce AVAZu mají především charakter přátelských setkání lidí s různým druhem postižení. Znamenají příležitost ke kontaktu se sobě rovnými a aktivizují pohybem i ty nejtíže postižené.

Výsledky NSP z 14. 9. - 16. 9. 2012 - Doksy - RS Poslův Mlýn
Ženy:
 1. Drábiková Magda, Plzeň
 2. Hausmannová E., Praha
 3. Dohnalová Irena, Děčín
Muži:
 1. Musil Pavel, Děčín
 2. Kumstát Petr., Jílové
 3. Švach Josef, Málkov

Krajský Úřad Město Děčín Portál MPSV Konto Bariéry Liga vozíčkářů

Copyright © 2006 - Avaz, Dvořákova 1331/20, Děčín 2, tel: 412 527 572, e - mail: avaz.dc@seznam.cz